4.9 C
Mitrovice
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022
spot_img

LAJMET E FUNDIT:

Pas vendimit të sotëm, vizat pritet të hiqen më 1 janar 2024 (VIDEO)

Ambasadorët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian u pajtuan të mërkurën për t’i dhënë mandatin Këshillit Evropian të negociojë procesin e liberalizimit të vizave për...

Pas vendimit të sotëm, vizat pritet të hiqen më 1 janar 2024 (VIDEO)

Ambasadorët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian u pajtuan të mërkurën për t’i dhënë mandatin Këshillit Evropian të negociojë procesin e liberalizimit të vizave...

Kurti nuk do debat por bindje – nuk do garë por nënshtrim!

Kurti po e orienton tërë kapacitetin e tij të...

Letër drejtuar pasuesve të Pandeli Sotirit dhe Mati Logorecit

Shkruan: Atdhe Gjoci Lëmoshë është kur lypë pa dhënë gjë...
spot_img

AKTUALE

Pas vendimit të sotëm, vizat pritet të hiqen më 1 janar 2024 (VIDEO)

Ambasadorët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian u pajtuan të mërkurën për t’i dhënë mandatin Këshillit Evropian të...

Caktohen anëtarët e Trupit Gjykues në rastin e krerëve të UÇK-së

Është caktuar Trupi Gjykues që do të trajtojë rastin e krerëve të Ushtrisë Çlirimtare në Hagë, Hashim Thaçit,...

EKONOMI

Qeveria s’po ua lejon qytetarëve t’i tërheqin 30%: Mbi 170 milionë euro humbje të Trustit për 9 muaj

Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës (FKPK) ka vazhduar me rezultate negative në investimet e kursimeve pensionale të qytetarëve. Sipas raportit të Bankës...

SHPALLJE

Shitet shtëpia moderne e sapondërtuar në Zhabar

🔉Shitet #shtëpia super #moderne e sapondërtuar në #Zhabar🏠 📒Bleni shtëpinë tuaj të #ëndrrave, e ndërtuar dhe e dizajnuar deri në çdo detaj🔑 ◕Shtëpia posedon...

Komuna e Mitrovicës shpall konkurs pune

Trepça Sh.A shpall konkurs pune

spot_img

SPORTI

TECH

SHOWBIZ

Momenti kur Dua Lipa betohet pasi mori nënshtetësinë shqiptare

Në vigjilje të koncertit të madh për 110 vjetorin...

Yllka Kuqi feston ditëlindjen, kaq vite mbushi

Yllka Kuqi ka arsye për të festuar, kjo sepse...

Rita Ora me postim falënderues ndaj Postës së Kosovës që ia vendosi foton në pullë postare

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora, është shprehur...

Filmi kosovar ‘Nëntor i Ftohtë’ nga sot mund të shikohet në Netflix

Filmi kosovar “Nëntor i Ftohtë” tashmë mund të shikohet...

Rikthehet Shkelzen Jetishi me një super baladë

Këngëtari i njohur, Shkelzen Jetishi, pas disa muajsh pauze...
spot_img

KURIOZITETE

Artikujt e fundit

Pas vendimit të sotëm, vizat pritet të hiqen më 1 janar 2024 (VIDEO)

Ambasadorët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian u pajtuan të mërkurën për t’i dhënë mandatin Këshillit Evropian të negociojë procesin e liberalizimit të vizave...

Caktohen anëtarët e Trupit Gjykues në rastin e krerëve të UÇK-së

Është caktuar Trupi Gjykues që do të trajtojë rastin e krerëve të Ushtrisë Çlirimtare në Hagë, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit e Jakup...

Asociacioni si kusht i Kosovës dhe Serbisë për bisedime të mëtejme?

Asociacioni që përfundoi në deklaratën e Josep Borell kur Kosova e Serbia u dakorduan për targat dhe zbatimin e marrëveshjeve të kaluara, mund të...

Këto vende të Mitrovicës s’do të kenë rrymë gati 9 orë

Disa vende të rajonit të Mitrovicës nuk do të kenë energji elektrike për gati 9 orë. KEDS ka njoftuar se ndërprerjet do të ndodhin...

Nesër qyteti i Mitrovicës pasurohet me diçka të re!

Gjatë vitit 2022 HEB'S ka hapur një mori pikash në qytetet e ndryshme të Kosovës, e tani radha është për Mitrovicën! Rrjeti i gastronomisë në...

AUTO

Makina fluturuese prej 300 mijë eurosh mund të dalë në shitje në vitin 2025

Koncepti i një makine fluturuese nuk është i ri,...

Audi RS Q8 thyen rekordin e Mercedes AMG GLC 63 S (VIDEO)

Audi ka zgjeruar prodhimin e serive sportive. Pas Q8...