4.9 C
Mitrovice
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022
spot_imgspot_img

Vdiq për 90 minuta, australiani shpjegon se si është ‘jeta e përtejme’

Një 61-vjeçar në Australi pësoi një atak të rëndë në zemër dhe ishte në koma për disa kohë. Kur u zgjua, ai u tregoi...

Kjo ndodh vetëm tek kosovarët: Në një diskotekë nëse porositni pije deri 500 euro e merr vesh krejt lokali

Një metodë e re shërbimi po aplikohet në një diskotekë në Kosovë. Kur dikush nga klientët porosit pije në vlerë prej 500 euro, pijet...

Hebrenjtë sot e shënojnë Vitin e Ri, ja sa vite i ka kalendari i tyre

Komuniteti hebre e feston vitin e ri të 5783. Hebraizmi pos racë, është edhe religjion – i pari nga fetë monoteiste. Për këtë ditë,...

Gjurma gjigande njerëzore që po habitë shkencëtarët

Një fshat i vogël Indi i quajtur Lapakshi, nuk është tamam një destinacion turistik me famë botërore, por ndoshta duhet të jetë. Këtu mund...

Shikojeni momentin sesi gjarpri afrohet për të për ujë, duke e lutur njeriun

“Jeta e një qengji nuk është më pak e çmuar se ajo e një njeriu. Sa më e pambrojtur të jetë një krijesë, aq...

Nëse këto fenomene nuk do te ishin regjistruar, askush nuk do t’i besonte

A e dini se ku fillon shiu, si duket moti i vërtetë, a keni parë ndonjëherë pushtimin e miliarda insekteve? Kanali Enigma Shqip, për...

ARTIKUJT E FUNDIT