4.9 C
Mitrovice
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022
spot_imgspot_img

Makina fluturuese prej 300 mijë eurosh mund të dalë në shitje në vitin 2025

Koncepti i një makine fluturuese nuk është i ri, por një kompani ambicioze amerikane ka vendosur të jetë e para që do ta sjellë...

Audi RS Q8 thyen rekordin e Mercedes AMG GLC 63 S (VIDEO)

Audi ka zgjeruar prodhimin e serive sportive. Pas Q8 dhe SQ8, prodhuesi gjerman po planifikon ta nxjerrë edhe serinë RS Q8. Pas publikimit të...

Nuk është Audi, Mercedes e as BMW: Kjo është vetura më e shitur në Zvicër për vitin 2019

Është bërë publike lista prej 10 markave të veturave më të shitura në Zvicër, për periudhën janar-tetor të vitit 2019, transmeton Gazeta Metro. Në një...

Audi prezanton versionin S8 për vitin 2020, kjo është shpejtësia maksimale e veturës

Audi ka lansuar modelin S8 për vitin 2020, i cili do bëjë debutimin publik javën e radhës në Auto Shouin e Los Anxhelosit. E pajisur...

Iu përballon bombave dhe armëve, ky është xhipi i ri i Range Rover

Sentinel, model i plasuar në vitin 2015 për herë të parë nga firma e prodhimit të automobilave, Range Rover, është përditësuar në një version...

Golfi i ri i Volkswagen me një super risi

Një numër i madh i prodhuesve të makinave janë duke u zhvendosur nga ekrane analoge në digjitale. Një gjë të tillë është duke e bërë...

Sa dallon Golf 8 nga modeli i kaluar Golf 7?

Duke u kthyer mbrapa te Golf 7, nuk mohet faktin se Vë bëri gjithçka që mund të sigurojë që asnjë homolog i tij mos...

ARTIKUJT E FUNDIT