9.4 C
Mitrovice
E hënë, 3 Tetor, 2022
spot_imgspot_img
BallinaLAJME

Kaq banorë do t’i mbeten Kosovës pas 7-8 vitesh, sipas ish-konsullit të Kosovës në Toronto

Donat Syla, Shef i Parë i Misionit at Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Kosovës në Toronto – Kanada, ka alarmuar duke thënë se...

Kaq banorë do t’i mbeten Kosovës pas 7-8 vitesh, sipas ish-konsullit të Kosovës në Toronto

Donat Syla, Shef i Parë i Misionit at Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Kosovës në Toronto – Kanada, ka alarmuar duke thënë se...

Fidan Ibrahimi nga Koshtova e Mitrovicës, konsulli që po angazhohet për mësimin e gjuhës shqipe në Gjermani dhe ruajtjen e identitetit kombëtar

Fidan Ibrahimi, me prejardhje nga Koshtova e Mitrovicës, përgjatë angazhimit të tij ka mbajtur pozita të ndryshme, që nga shërbimi si ligjërues në UP...

Alarmante: Për 10 vjet Kosovën e braktisën mbi 500 mijë njerëz

Për 10 vjet Kosovës i janë larguar 500 mijë qytetarë, një shifër alarmante krahasuar me numrin e banorëve që sipas regjistrimit të popullsisë nuk...

Ku investojnë më së shumti kosovarët

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar të dhëna për statistikat e investimeve në ndërmarrje për vitin 2020. ASK-ja ka zhvilluar Anketën për Statistikat...

Vlora Çitaku ‘shpërthen’ në lot gjatë emisionit, flet për humbjen e personit të dashur në jetën e saj

Vlora Çitaku ishte sot e ftuar në emisionin e ri në T7, “Kendiv”. Ajo shpalosi shumëçka nga jeta e saj private dhe profesionale, duke...

Zbrazen shkollat fillore në Ballkanin Perëndimor, Kosova në krye të listës

Vitet e fundit, në vendet e rajonit të Ballkanit vërehet një rënie gjithnjë e më e theksuar e numrit të nxënësve, kryesisht për shkak...

ARTIKUJT E FUNDIT