4.9 C
Mitrovice
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022
spot_imgspot_img

Pas vendimit të sotëm, vizat pritet të hiqen më 1 janar 2024 (VIDEO)

Ambasadorët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian u pajtuan të mërkurën për t’i dhënë mandatin Këshillit Evropian të negociojë procesin e liberalizimit të vizave...

Caktohen anëtarët e Trupit Gjykues në rastin e krerëve të UÇK-së

Është caktuar Trupi Gjykues që do të trajtojë rastin e krerëve të Ushtrisë Çlirimtare në Hagë, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit e Jakup...

Asociacioni si kusht i Kosovës dhe Serbisë për bisedime të mëtejme?

Asociacioni që përfundoi në deklaratën e Josep Borell kur Kosova e Serbia u dakorduan për targat dhe zbatimin e marrëveshjeve të kaluara, mund të...

Këto vende të Mitrovicës s’do të kenë rrymë gati 9 orë

Disa vende të rajonit të Mitrovicës nuk do të kenë energji elektrike për gati 9 orë. KEDS ka njoftuar se ndërprerjet do të ndodhin...

“Sot kemi marrë vendim të rëndësishëm që kosovarët të lëvizin pa viza”, njoftimi zyrtar për vendimin e sotëm në Këshillin Evropian

Ambasadorët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian janë pajtuar të mërkurën për t’i dhënë mandatin Këshillit Evropian që të negociojë procesin e liberalizimit të...

Sot mot i vranët dhe me shi, temperaturat bien deri në -2 gradë

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me riga të dobëta shiu. Në mëngjes do të ketë kushte për...

Vizat për Kosovë, sot në agjendën e BE-së

Zëdhënësja e Presidencës Çeke në Bashkimin Evropian, Eva Hrncirova ka konfirmuar se çështja e liberalizimit të vizave për Republikën e Kosovës do të rikthehet...

ARTIKUJT E FUNDIT