4.9 C
Mitrovice
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022
spot_imgspot_img

Qeveria s’po ua lejon qytetarëve t’i tërheqin 30%: Mbi 170 milionë euro humbje të Trustit për 9 muaj

Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës (FKPK) ka vazhduar me rezultate negative në investimet e kursimeve pensionale të qytetarëve. Sipas raportit të Bankës Qendrore të...

Ekspertët kërkojnë masa ndaj inflacionit: Rritja ekonomike më e ulëta në dekadën e fundit

Kosova këtë vit do të ketë një ngadalësim të theksuar të rritjes ekonomike. Rritja e Bruto Produktit Vendor(GDP)për vitin 2022, do të jetë më...

Këto janë çmimet e derivateve për 24 orët e ardhshme

Minsitria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar listën e re me çmimet e naftës. Sipas MINT, çmimi maksimal i lejuar për produktin Dizel është...

Miratohet Projektligji për rregullimin e çmimeve për produktet bazë

Në mbledhjen e sotme, Qeveria e Kosovës ka miratuar projektligjin e propozuar nga Ministria e Tregtisë dhe Industrisë që ka për qëllim rregullimin e...

Çmimet e derivateve për sot: Nafta 1.60 euro, benzina 1.34

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar limitin për çmimet e derivateve për 24 orët e ardhshme. Siç njofton ministria, çmimi maksimal i...

Nuk është Zvicra, ja në cilin shtet është kafeja më e shtrenjtë në botë

Ka një diferencë çmimi prej 3.30 eurosh mes ekspresit më të shtrenjtë dhe atij më ekonomik. Studimi vjen nga revista gjermane Travelbook, që analizoi...

Shtrenjtohet buka, nga sot kushton 60 cent

Për një bukë, qytetarët dikur kanë paguar 40 cent. Por pas rritjes enorme të çmimeve edhe bukës iu rrit çmimi për 10 cent. E...

ARTIKUJT E FUNDIT