9.4 C
Mitrovice
E hënë, 3 Tetor, 2022
spot_imgspot_img
BallinaSPORT

Ngjarja e madhe evropiane në Mitrovicë, gjashtë skuadra duan biletën e kualifikimit

Nga 27 deri më 30 shtator, në Mitrovicë do të zhvillohen kualifikimet e FIBA Europe Cup, gjegjësisht Grupi A, ku gjashtë skuadra do të...

‘Dardanët’ humbin nga Irlanda e Veriut, nuk arritën ta mbajnë epërsinë e krijuar

Kosova edhe pse ishte në epërsi, në fund u desh të pajtohet me humbjen ndaj Irlandës së Veriut me rezultat 2-1 në kuadër të...

Futbollistët e Kosovës me gjest të madh, vizitojnë fëmijët e prekur me kancer dhe i shpërndajnë dhurata

Federata e Futbollit e Kosovës është bërë pjesë e fushatës “Bashkohu, Shpëto Jetë“ të organizatës “Action for Health”, në kuadër të Muajit të Ndërgjegjësimit...

Trajneri kampion i xhudos Driton Kuka, nderohet me titullin “Doctor Honoris Causa”

Trajneri i xhudos, Driton Kuka, ka marrë titullin “Doctor Honoris Causa” nga Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina”. Ceremonia e ndarjes së titullit “Doctor Honoris...

Majlinda Kelmendi i sjell medalje Kosovës edhe si trajnere

Kosova ka fituar edhe një medalje në sportin e Xhudos. Garusei Blin Kuka, ka fituar medalje në Kampionatin Ballkanik për kadet në kategorinë 90...

Nis procesi i sigurimeve shëndetësore në futbollin e Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës ka arritur marrëveshje me kompaninë “Sigal Uniqa Group Austria” për sigurimin shëndetësor të futbollistëve. Nga ky projekt do të përfitojnë:...

ARTIKUJT E FUNDIT