20.6 C
Mitrovice
E enjte, 8 Qershor, 2023
spot_imgspot_img

Drejtoria e Shëndetësisë dhe QKMF në Mitrovicë shpallin konkurs pune

spot_img

Drejtoria e Shëndetësisë dhe QKMF – Mitrovicë shpallin konkurs për rekrutimin e 44 punëtorëve shëndetësorë

Ky është konkursi me numrin më të madh të punëtorëve që ka shpallur ndonjëherë QKMF-ja .

Drejtori i Drejtorisë për Shëndetësi Dr.Fahri Shabani thotë që me rekrutimin e këtij kuadri të punëtorve shëndetësore do të zgjidhet problemi i mungesës së madhe të mjekëve, infermierëve dhe profileve të tjera të profesionistëve shëndetsorë që tash e disa vite ka qenë evident në Kujdesin Parësor Shëndetsor të Komunës së Mitrovicës.

10 Mjekë të përgjithshëm ose specialistë të mjekësisë familjare

1 Stomatolog

1 Specialist të stomatologjisë së fëmijëve

20 Infermierë në mjekësinë familjare

4 Infermierë në Kujdesin urgjent

4 Asistentë të stomatologjisë

2 laborantë

1 Mami

1 Administrator të teknologjisë informative.

OP/ED

Koncepti i Luftës në kohën Post-Moderne – Sfidat e reja për Dominimin Global

Shkruan: Fetah Zejnullahu Duke pasur parasysh historinë e konceptit të...

Sigurimi Shëndetësor si nevojë imediate për Policinë e Kosovës

Shkruan: Arben Dashevci – Njohës i Çështjeve të Sigurisë Përfundoj...

Kurti nuk do debat por bindje – nuk do garë por nënshtrim!

Kurti po e orienton tërë kapacitetin e tij të...
spot_img

Artikujt e fundit

AAK-ja i vë vijë të kuqe Albin Kurtit

Ardian Gjini, nënkryetar i AAK-së konfirmoi se Aleanca ia...

Gruaja e rrah burrin e saj në Mitrovicë, shkak xhelozia

Pothuajse çdo ditë në Policinë e Kosovës denoncohen raste...

Numër më i vogël i protestuesve në Zveçan

Serbë lokalë po vazhdojnë të protestojnë në Zveçan, ku...

Gashi jep versionin e tij pse SHBA-ja nuk e rrëzon Kurtin

Shkëlzen Gashi, aktivist, ka thënë se Shtetet e Bashkuara...

Senatorët amerikanë njëzëri: Kosova e Serbia pa nevojë po i dobësojnë marrëdhëniet me ne

Gjashtë senatorët amerikanë, demokratë e republikanë, i kanë bërë...
spot_img

Disa shenja të sulmit në zemër që nuk duhen injoruar

Kur ndodh një atak në zemër, zakonisht pacienti do të ketë dhimbje gjoksi në pjesën qendrore, por mund të jetë edhe vetëm në anën...

Shanse të mëdha për kura të reja, zbulohet se si kanceri i shpëton sistemit imunitar

Shkenca bën një zbulim tepër të madh në luftën kundër kancerit. Për herë të parë është identifikuar mekanizmi që u mundëson qelizave tumorale që...

Analizat shëndetësore që femrat mbi 40 vjeç duhet t’i kryejnë patjetër

Shumë njerëz nuk e trajtojnë shëndetin e tyre me seriozitetin që meriton. Akoma më të shumtë janë ata që evitojnë takimin me doktorin si...