9.4 C
Mitrovice
E hënë, 3 Tetor, 2022
spot_imgspot_img

Këta telefona do të dalin jashtë funksionit në 2022

Mijëra qytetarë do të duhet t’i thonë lamtumirë modelit të tyre të preferuar të celularit, pasi ardhja e vitit të ri shënon fundin e...

Kujdes/ Mos iu përgjigjuni thirrjeve nga këta numra, iu marrin para

Thirrje telefonike të paidentifikuara nga vende të ndryshme kanë vërshuar telefonat inteligjentë të zviceranëve ditët e fundit. Persona të ndryshëm kanë raportuar ditët e fundit...

Studimi: Përdoruesit e iPhone më të mençur se ata të Samsung-ut

Një studim i fundit ka zbuluar se personat që përdorin iPhone janë më të zgjuar se ata që preferojnë pajisjet Android. Sipas studimit të kryer...

E ardhmja është e bukur, apo e frikshme? Vjen në jetë roboti njerëzor

Inxhinierët e robotëve në “Engineered Arts”, kanë ndërtuar një robot shumë të ngjashëm me njeriun, të cilin e kanë quajtur “Ameca”. Në një video të...

Whatsapp do të funksionojë dhe pa internet, njihuni me ndryshimet e reja

WhatsApp po teston veçori të reja çdo ditë për të përmirësuar përvojën e përdoruesve. Funksioni i fundit që po shtohet është aftësia për të lidhur...

Zuckerberg del edhe me një vendim rreth “Facebook”-ut

Facebook po mbyll sistemin e njohjes së fytyrës që etiketon automatikisht përdoruesit. Kjo kompani ka fshirë gjurmët e fytyrës së më shumë se 1 miliard...

WhatsApp do të ndalojë së punuari në miliona telefona, kontrolloni nëse edhe i juaji është në listë

WhatsApp do të ndalojë së punuari në miliona telefona të vjetër nga sot, 1 nëntor. Aplikacioni i mesazheve në pronësi të Facebook po ndalon mbështetjen...

ARTIKUJT E FUNDIT