9.4 C
Mitrovice
E hënë, 3 Tetor, 2022
spot_imgspot_img

Facebook ndërron emrin, kështu do të quhet

Themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg ka njoftuar se ka ndërruar emrin kompanisë në “Meta”. Ky vendim ishte pjesë e një ndryshimi strategjik për të theksuar...

Çmimi i Shiba Inu arriti një rekord të ri – por, pse u rrit kaq shumë kjo monedhë?

Monedha Shiba Inu u rrit në nivele rekord të ri, duke mbyllur një rritje prej mbi 60 milionë për qind gjatë vitit të kaluar. Kriptomonedha...

Parashikimi i çmimit të kriptovalutës Shiba Inu për vitin 2021: A mund ta arrijë vlerën deri në 1 dollar?

Shiba Inu ka humbur paksa vlerë pas një rritjeje të furishme gjatë javës. Kriptomonedha ka rënë rreth 1 për qind gjatë 24 orëve të fundit,...

Revolucion i Zuckerbergut, planifikon ta “fshijë” Facebookun

Mark Zuckerberg po planifikon një revolucion të vërtetë, në prag të mbledhjes vjetore të kompanisë së tij. Sipas medias amerikane, “The Verge”, themeluesi i...

A do të funksionojë Whatsapp në telefonin tuaj nga 1 nëntori?

Kanë mbetur edhe pak ditë para se udhëzimet e reja të Whatsapp të hyjnë në fuqi. Duke filluar nga 1 Nëntori 2021, në fakt,...

Dizajni grafik, pasaporta e të rinjve kosovarë në botë

Dizajni grafik është një nga profesionit që nuk të duhet të jesh fizikisht në një vend për të punuar atje. Një kompjuter dhe një mendje...

Instagram zëvendëson ‘swipe-up’ me një tjetër opsion: Sticker-at

Instagram s’do ketë më “swipe up” (rrëshqit lart). Ndryshimi ka nisur që prej 30 gushtit, por së fundmi është aplikuar thuajse në të gjitha...

ARTIKUJT E FUNDIT