9.4 C
Mitrovice
E hënë, 3 Tetor, 2022
spot_imgspot_img

Ua bëri tri ditë pushim punëtorëve, Microsoft rritë të ardhurat 40% më shumë

spot_img

Microsoft në Japoni ka ndërmarrë një veprim të guximshëm në një përpjekje për të përmirësuar ekuilibrin e punës dhe jetës duke prezantuar një fundjavë tre-ditore për punonjësit e tyre.

Kompania realizoi një ‘Projekt të Reformës Punuese’, duke iu dhënë 2.300 punonjësve pushim çdo të premte, krahas të shtunës dhe të dielës, transmeton lajmi.net.

Kjo ‘festë e paguar speciale’ nuk erdhi në kurriz të ndonjë kohe tjetër feste.

Rezultatet treguan se produktiviteti u rrit në 39.9 përqind.

Punonjësit gjithashtu përdorën 23.1 përqind më pak energji elektrike në zyrë që kursente paratë e kompanisë. /Lajmi.net/

OP/ED

Kurti nuk do debat por bindje – nuk do garë por nënshtrim!

Kurti po e orienton tërë kapacitetin e tij të...

Letër drejtuar pasuesve të Pandeli Sotirit dhe Mati Logorecit

Shkruan: Atdhe Gjoci Lëmoshë është kur lypë pa dhënë gjë...

Mbreti i ri i Britanisë së Madhe është i lidhur ngushtë me islamin

Mbreti Charles III do të na befasojë. Burri, familja...

Artikujt e fundit

Kaq banorë do t’i mbeten Kosovës pas 7-8 vitesh, sipas ish-konsullit të Kosovës në Toronto

Donat Syla, Shef i Parë i Misionit at Konsullata...

Kaq banorë do t’i mbeten Kosovës pas 7-8 vitesh, sipas ish-konsullit të Kosovës në Toronto

Donat Syla, Shef i Parë i Misionit at Konsullata...

Alarmante: Për 10 vjet Kosovën e braktisën mbi 500 mijë njerëz

Për 10 vjet Kosovës i janë larguar 500 mijë...

Ku investojnë më së shumti kosovarët

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar të...

Ja kur do të prezantohet iPhone 14

Më 7 shtator, Apple do të prezantojë për publikun serinë e re të iPhone 14. Megjithëse, ende nuk ka një deklaratë zyrtare, Bloomberg raporton...

iPhone 14 pritet të dalë në treg në shtator, këto do të jenë çmimet

Në shtator pritet të dalë në treg iPhone 14. Ai mund të vijë edhe në ngjyrë vjollce, duke zëvendësuar ngjyrën rozë për iPhone 13...

Këto priten të jenë çmimet për iPhone 14 dhe Pro Max

Faqja e njohur, Anthony ka publikuar disa informacione rreth serisë iPhone 14, duke përfshirë edhe çmimet e modeleve të reja. Janë publikuar informacionet për modelet...