9.6 C
Mitrovice
E hënë, 3 Tetor, 2022
spot_imgspot_img

Studimi: Përdoruesit e iPhone më të mençur se ata të Samsung-ut

spot_img

Një studim i fundit ka zbuluar se personat që përdorin iPhone janë më të zgjuar se ata që preferojnë pajisjet Android.

Sipas studimit të kryer nga një grup ekspertësh në Massachusetts, njerëzit me nivel të lartë arsimor janë më të prirur të përdorin iphone. Alaska, Montana dhe Vermonti kanë numrin më të madh të përdoruesve të iPhone në SHBA dhe këto shtete kanë gjithashtu përqindjen më të lartë të të diplomuarve. Ndërkohë New Mexico, Iowa dhe Delaware kanë përqindjen më të ulët të njerëzve që përdorin iPhone, dhe një numër më të ulët të të diplomuarve.

Gjithashtu, studimi zbuloi se personat që kanë iPhone janë më të pasur, dhe sigurisht kjo lidhet me nivelin e tyre arsimor, që u ka mundësuar të kenë një punë të mirë.

Studimi zbuloi gjithashtu se shitjet e iPhone janë të lidhura me dendësinë e popullsisë. Sa më e dendur të jetë popullsia në një zonë, aq më të larta janë shitjet e iPhone. Më shumë se 42 për qind e smartphone që përdoren në SHBA janë iPhone, ndërsa telefoni i dytë më i përdorur është Samsung.

OP/ED

Kurti nuk do debat por bindje – nuk do garë por nënshtrim!

Kurti po e orienton tërë kapacitetin e tij të...

Letër drejtuar pasuesve të Pandeli Sotirit dhe Mati Logorecit

Shkruan: Atdhe Gjoci Lëmoshë është kur lypë pa dhënë gjë...

Mbreti i ri i Britanisë së Madhe është i lidhur ngushtë me islamin

Mbreti Charles III do të na befasojë. Burri, familja...

Artikujt e fundit

Kaq banorë do t’i mbeten Kosovës pas 7-8 vitesh, sipas ish-konsullit të Kosovës në Toronto

Donat Syla, Shef i Parë i Misionit at Konsullata...

Kaq banorë do t’i mbeten Kosovës pas 7-8 vitesh, sipas ish-konsullit të Kosovës në Toronto

Donat Syla, Shef i Parë i Misionit at Konsullata...

Alarmante: Për 10 vjet Kosovën e braktisën mbi 500 mijë njerëz

Për 10 vjet Kosovës i janë larguar 500 mijë...

Ku investojnë më së shumti kosovarët

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar të...

Ja kur do të prezantohet iPhone 14

Më 7 shtator, Apple do të prezantojë për publikun serinë e re të iPhone 14. Megjithëse, ende nuk ka një deklaratë zyrtare, Bloomberg raporton...

iPhone 14 pritet të dalë në treg në shtator, këto do të jenë çmimet

Në shtator pritet të dalë në treg iPhone 14. Ai mund të vijë edhe në ngjyrë vjollce, duke zëvendësuar ngjyrën rozë për iPhone 13...

Këto priten të jenë çmimet për iPhone 14 dhe Pro Max

Faqja e njohur, Anthony ka publikuar disa informacione rreth serisë iPhone 14, duke përfshirë edhe çmimet e modeleve të reja. Janë publikuar informacionet për modelet...