9.4 C
Mitrovice
E hënë, 3 Tetor, 2022
spot_imgspot_img

Studimet: Përdoruesit e Samsungut janë më të mirë sesa ata të iPhone

spot_img

Hulumtimi i ri nuk mendon shumë për përdoruesit e iPhone si duket.

Ky hulumtim ka zbuluar se pronarët e Android janë më të butë, më modestë dhe më të hapur se përdoruesit e iPhone, transmeton Reporteri.net.

Heather Shaw, nga Shkolla e Psikologjisë e Universitetit të Lincoln u kërkoi dy grupeve të pjesëmarrësve, përdoruesve të iPhone dhe përdoruesve të Android, të plotësonin një pyetësor për tiparet e personalitetit të përdoruesve të tjerë të telefonit.

Në përgjigjet e tyre, përdoruesit e Android ishin të sjellshëm dhe të përulur në raport me përdoruesit e smartfonëve nga firmat e tjera.

Studimi përfshiu vetëm 240 njerëz, gjë që nuk është aq e mjaftueshme për të bërë ndonjë veçim të madh për personalitetin.

OP/ED

Kurti nuk do debat por bindje – nuk do garë por nënshtrim!

Kurti po e orienton tërë kapacitetin e tij të...

Letër drejtuar pasuesve të Pandeli Sotirit dhe Mati Logorecit

Shkruan: Atdhe Gjoci Lëmoshë është kur lypë pa dhënë gjë...

Mbreti i ri i Britanisë së Madhe është i lidhur ngushtë me islamin

Mbreti Charles III do të na befasojë. Burri, familja...

Artikujt e fundit

Kaq banorë do t’i mbeten Kosovës pas 7-8 vitesh, sipas ish-konsullit të Kosovës në Toronto

Donat Syla, Shef i Parë i Misionit at Konsullata...

Kaq banorë do t’i mbeten Kosovës pas 7-8 vitesh, sipas ish-konsullit të Kosovës në Toronto

Donat Syla, Shef i Parë i Misionit at Konsullata...

Alarmante: Për 10 vjet Kosovën e braktisën mbi 500 mijë njerëz

Për 10 vjet Kosovës i janë larguar 500 mijë...

Ku investojnë më së shumti kosovarët

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar të...

Ja kur do të prezantohet iPhone 14

Më 7 shtator, Apple do të prezantojë për publikun serinë e re të iPhone 14. Megjithëse, ende nuk ka një deklaratë zyrtare, Bloomberg raporton...

iPhone 14 pritet të dalë në treg në shtator, këto do të jenë çmimet

Në shtator pritet të dalë në treg iPhone 14. Ai mund të vijë edhe në ngjyrë vjollce, duke zëvendësuar ngjyrën rozë për iPhone 13...

Këto priten të jenë çmimet për iPhone 14 dhe Pro Max

Faqja e njohur, Anthony ka publikuar disa informacione rreth serisë iPhone 14, duke përfshirë edhe çmimet e modeleve të reja. Janë publikuar informacionet për modelet...