20 C
Mitrovice
E mërkurë, 4 Tetor, 2023
spot_imgspot_img

Studimet: Përdoruesit e Samsungut janë më të mirë sesa ata të iPhone

spot_img

Hulumtimi i ri nuk mendon shumë për përdoruesit e iPhone si duket.

Ky hulumtim ka zbuluar se pronarët e Android janë më të butë, më modestë dhe më të hapur se përdoruesit e iPhone, transmeton Reporteri.net.

Heather Shaw, nga Shkolla e Psikologjisë e Universitetit të Lincoln u kërkoi dy grupeve të pjesëmarrësve, përdoruesve të iPhone dhe përdoruesve të Android, të plotësonin një pyetësor për tiparet e personalitetit të përdoruesve të tjerë të telefonit.

Në përgjigjet e tyre, përdoruesit e Android ishin të sjellshëm dhe të përulur në raport me përdoruesit e smartfonëve nga firmat e tjera.

Studimi përfshiu vetëm 240 njerëz, gjë që nuk është aq e mjaftueshme për të bërë ndonjë veçim të madh për personalitetin.

OP/ED

Koncepti i Luftës në kohën Post-Moderne – Sfidat e reja për Dominimin Global

Shkruan: Fetah Zejnullahu Duke pasur parasysh historinë e konceptit të...

Sigurimi Shëndetësor si nevojë imediate për Policinë e Kosovës

Shkruan: Arben Dashevci – Njohës i Çështjeve të Sigurisë Përfundoj...

Kurti nuk do debat por bindje – nuk do garë por nënshtrim!

Kurti po e orienton tërë kapacitetin e tij të...
spot_img

Artikujt e fundit

Drejtori i Policisë jep detaje tjera për sulmin në Banjskë: Po hetohet përfshirja e mundshme e personave nga Rusia

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha,...

Trepça fiton ndeshjen e parë në FIBA Europe Cup

Basketbollistët e Trepçës e kanë fituar ndeshjen e parë...

Super Arbnor Muja, shënon super gol për Antwerpin

Antwerp ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Shakhtar...

KEDS tregon cilat vende nga Mitrovica do të mbeten pa energji elektrike

Disa vende të Mitrovicës do të mbeten pa energji...

Paralajmërohet ndalimi i prodhimit dhe përdorimit të disa lloje qeseve në Kosovë

Udhëzimi administrativ për ndalimin e qeseve të plastikës, i...
spot_img

Facebook dje ndryshoi logon, cili është dallimi

Ndonjëherë kur bëhet fjalë për dizajnin, më pak është më shumë. Të paktën kështu pretendon Meta, kompania që qëndron pas Facebook, e cila ka...

Vetëm kaq pak ditë duhet të punosh në Zvicër për të blerë iPhone 15

Apple ka lansuar të martën në mbrëmje sipas kohës lokale serinë e re të iPhoneve, iPhone 15 dhe Apple Watch 9, teksa seria e...

Messenger po heq një opsion që e bëri komunikimin më të lehtë për shumë njerëz

Ndonjëherë mund të jetë mjaft zhgënjyese kur Messenger pyet me çdo aplikacion nëse dëshironi ta përdorni për dërgimin e mesazheve SMS. Epo, lajme të...