9.4 C
Mitrovice
E hënë, 3 Tetor, 2022
spot_imgspot_img

iPhone vjen me lajmin e vitit, këtë e kemi kërkuar të gjithë

spot_img

Një lajmi i mirë për gjithë përdoruesit e iPhone-av, Apple prezanton bateri më të mëdha për kënaqësinë e shumë prej përdoruesve të tyre. Jeta e baterisë në iPhone ka qenë gjithmonë e diskutueshme me kalimin e viteve, transmeton Gazeta Metro.

Raporti pretendon se Apple pritet të përdorë një modul të personalizuar të mbrojtjes së baterisë që me sa duket do të jetë 50% më i hollë dhe më i vogël se moduli aktual.

Si rezultat, kjo do të çlirojë mjaft hapësirë brenda vetë telefonit, e cila nga ana tjetër mund të përdoret për të futur një bateri më të madhe. Saktësisht sa më e madhe mbetet për tu parë, por prapë se prapë janë lajme të mirëseardhura.

Mjeshtri i dizajnimit ishte i njohur për shtytjen e dizajneve më të holla se kurrë, gjë që e bëri të vështirë për të futur bateritë më të mëdha brenda iPhone.

Sidoqoftë, pasi Ive nuk është më pjesë e Apple, disa pretendojnë se kjo i ka lejuar kompanisë të krijojë pajisje që mund të jenë pak më të trasha për të akomoduar bateri më të mëdha.

iPhone-t e vitit 2020 janë përfolur gjithashtu që do të vijnë me një sensor të gjurmëve të gishtërinjve në ekran, së bashku me mbështetjen për 5G./gazetametro.net

OP/ED

Kurti nuk do debat por bindje – nuk do garë por nënshtrim!

Kurti po e orienton tërë kapacitetin e tij të...

Letër drejtuar pasuesve të Pandeli Sotirit dhe Mati Logorecit

Shkruan: Atdhe Gjoci Lëmoshë është kur lypë pa dhënë gjë...

Mbreti i ri i Britanisë së Madhe është i lidhur ngushtë me islamin

Mbreti Charles III do të na befasojë. Burri, familja...

Artikujt e fundit

Kaq banorë do t’i mbeten Kosovës pas 7-8 vitesh, sipas ish-konsullit të Kosovës në Toronto

Donat Syla, Shef i Parë i Misionit at Konsullata...

Kaq banorë do t’i mbeten Kosovës pas 7-8 vitesh, sipas ish-konsullit të Kosovës në Toronto

Donat Syla, Shef i Parë i Misionit at Konsullata...

Alarmante: Për 10 vjet Kosovën e braktisën mbi 500 mijë njerëz

Për 10 vjet Kosovës i janë larguar 500 mijë...

Ku investojnë më së shumti kosovarët

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar të...

Ja kur do të prezantohet iPhone 14

Më 7 shtator, Apple do të prezantojë për publikun serinë e re të iPhone 14. Megjithëse, ende nuk ka një deklaratë zyrtare, Bloomberg raporton...

iPhone 14 pritet të dalë në treg në shtator, këto do të jenë çmimet

Në shtator pritet të dalë në treg iPhone 14. Ai mund të vijë edhe në ngjyrë vjollce, duke zëvendësuar ngjyrën rozë për iPhone 13...

Këto priten të jenë çmimet për iPhone 14 dhe Pro Max

Faqja e njohur, Anthony ka publikuar disa informacione rreth serisë iPhone 14, duke përfshirë edhe çmimet e modeleve të reja. Janë publikuar informacionet për modelet...