20.6 C
Mitrovice
E enjte, 8 Qershor, 2023
spot_imgspot_img

Gjuajtje me armë zjarri në një lokal në Mitrovicë

spot_img

Një i dehur ka gjuajtur me armë zjarri dje në një lokal në rrugën “Dëshmorët e Kombit” në Mitrovicë.

Njësitë policore në vendin e ngjarjes kanë gjetur dhe sekuestruar: tri gëzoja, një fishek dhe tri predha të fishekëve të armës së zjarrit, ndërsa nga i dyshuari është sekuestruar një pistoletë.

Njoftimi i plotë i policisë:

SHKAKTIM I RREZIKUT TË PËGJITHSHËM & ARMËMBAJTJE PA LEJE /Rr. Dëshmorët e Kombit, Mitrovicë 26.06.2022 – 03:01. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i cili në gjendje të dehur në një lokal kishte shtënë me armë zjarri në drejtim të dyshemesë.

Nuk raportohet për lëndime në njerëz. Njësitë policore në vendin e ngjarjes kanë gjetur dhe sekuestruar: tri gëzoja, një fishek dhe tri predha të fishekëve të armës së zjarrit, ndërsa nga i dyshuari është sekuestruar një pistoletë.

Në konsultim me prokurorin, pasi iu nënshtrua procedurave të parapara i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

OP/ED

Koncepti i Luftës në kohën Post-Moderne – Sfidat e reja për Dominimin Global

Shkruan: Fetah Zejnullahu Duke pasur parasysh historinë e konceptit të...

Sigurimi Shëndetësor si nevojë imediate për Policinë e Kosovës

Shkruan: Arben Dashevci – Njohës i Çështjeve të Sigurisë Përfundoj...

Kurti nuk do debat por bindje – nuk do garë por nënshtrim!

Kurti po e orienton tërë kapacitetin e tij të...
spot_img

Artikujt e fundit

AAK-ja i vë vijë të kuqe Albin Kurtit

Ardian Gjini, nënkryetar i AAK-së konfirmoi se Aleanca ia...

Gruaja e rrah burrin e saj në Mitrovicë, shkak xhelozia

Pothuajse çdo ditë në Policinë e Kosovës denoncohen raste...

Numër më i vogël i protestuesve në Zveçan

Serbë lokalë po vazhdojnë të protestojnë në Zveçan, ku...

Gashi jep versionin e tij pse SHBA-ja nuk e rrëzon Kurtin

Shkëlzen Gashi, aktivist, ka thënë se Shtetet e Bashkuara...

Senatorët amerikanë njëzëri: Kosova e Serbia pa nevojë po i dobësojnë marrëdhëniet me ne

Gjashtë senatorët amerikanë, demokratë e republikanë, i kanë bërë...
spot_img

AAK-ja i vë vijë të kuqe Albin Kurtit

Ardian Gjini, nënkryetar i AAK-së konfirmoi se Aleanca ia ka vënë një vijë të kuqe kryeministrit, Albin Kurtit, duke thënë se nuk meriton jetëgjatësi...

Gruaja e rrah burrin e saj në Mitrovicë, shkak xhelozia

Pothuajse çdo ditë në Policinë e Kosovës denoncohen raste të dhunës në familje, ku viktima janë kryesisht gratë, të cilat përjetojnë dhunë qoftë nga...

Numër më i vogël i protestuesve në Zveçan

Serbë lokalë po vazhdojnë të protestojnë në Zveçan, ku një numër më i vogël i protestuesve është grumbulluar sot pranë ndërtesës komunale. Në Zveçan automjetet...