Tuesday, June 28, 2022
LAJME

E rrallë: VIDEO e vitit 1998 kur Artim Jashari vret policin e Policisë fashiste serbe

Makina e policisë serbe e quajtur Zastava 101, ishte makina më e urryer nga shqiptarët e Kosovës, gjatë okupimit serb.

Një polic serb ishte vra dhe dy të tjerë u plagosën rëndë nga dora e trimit nga Tavniku, Artim Jasharit.Sulmuesi ishte nga Mitrovica, pjesëtarë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Artim Jashari tash e tutje do ishte sinonim i lirisë së Mitrovicës dhe vendosmërisë së saj për pavarësi.

VIDEO E SERBIT TË VRARË NGA ARTIM JASHARI: