Saturday, March 6, 2021
LAJME

Temperaturat nesër deri në 16 gradë

19.10.2020 – Fushat anticiklonike që kanë depërtuar mbi rajonin tonë vazhdojnë të kushtëzojnë mot stabil dhe me diell edhe në ditët në vijim. Orëve të mëngjesit mbetet më ftohtë, nëpër ultësira me mundësi për mjegull/mjegullinë dhe ngrica të lehta. Temperaturat gjatë ditës gradualisht në rritje.

20.10.2020 – Në mëngjes ftohtë, në vise të ulëta mundësi për mjegull/mjegullinë dhe ngrica të lehta. Ditën kthjellët dhe me diell. Temperaturat në vise të ulëta 0C deri 16C, e në vise malore 0C deri 10C. Era do të fryj e lehtë nga krahu verior 1-4m/s. Indeksi UV: 3.