Sunday, May 22, 2022
LAJME

Ndërron jetë Fejzullah Gjaka, veterani i UÇK-së nga fshati Oshlan

Ka ndërruar jetë Fejzullah Gjaka, ish-luftëtëtar dhe veteran i UÇK-së nga fshati Oshlan i komunës së Vushtrrisë.

Lajmin për ndarjen nga jeta të Gjakës e ka bërë të ditur Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së në Vushtrri.

Siç njoftohet varrimi i të ndjerit do të bëhet sot në ora 14.00 në varrezat e fshatit Ashlan.

Njoftimi i plotë:

Me dhembje morëm lajmin për vdekjen e Veteranit të UÇK së z.Fejzullah Gjaka nga fshati Oshlan!
Vorrimi bëhet më datë 21.01.2022 në ora 14.00 në fshatin Oshlan!
Ngushëllime familjes Gjaka