2.1 C
Mitrovice
E enjte, 7 Dhjetor, 2023
spot_imgspot_img

Lëndohet një punëtor, dërgohet me urgjencë në Spitalin e Mitrovicës

spot_img

Policia në raportin 24-orësh, njofton se dje një punëtor ka pësuar lëndime përderisa ishte duke punuar në një vendpunishte.

Mësohet se punëtori ka pranuar tretman mjekësor ne spitalin rajonal Mitrovicë dhe më pas është liruar ne shtëpi.

Në vendin e ngjarjes kanë dalur njësitë relevante policore dhe inspektoret e punës të cilët përkohësisht kanë ndërpre punimet derisa te evitohet rreziku ne ambientet e punës.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që rasti të procedohet në procedurë te rregullt.

OP/ED

Koncepti i Luftës në kohën Post-Moderne – Sfidat e reja për Dominimin Global

Shkruan: Fetah Zejnullahu Duke pasur parasysh historinë e konceptit të...

Sigurimi Shëndetësor si nevojë imediate për Policinë e Kosovës

Shkruan: Arben Dashevci – Njohës i Çështjeve të Sigurisë Përfundoj...

Kurti nuk do debat por bindje – nuk do garë por nënshtrim!

Kurti po e orienton tërë kapacitetin e tij të...
spot_img

Artikujt e fundit

Sistemi anti-tank “OMTAS” nga Turqia për herë të parë në Kosovë

Në dispozicion të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK)...

Parashihet mot i ftohtë të premten

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), ka njoftuar se të...

Arrestohet në veri politikani serb

Policia e Kosovës ka arrestuar sot në veri politikanin...

Loja me puthje, Santiana triumfon bindshëm duke e puthur Bucin 107 herë

Banorët e Big Brother VIP Kosova janë sfiduar me...

Dënohen me nga dy vjet burgim sulmuesit e Valon Sylës

Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur aktgjykim dënues ndaj...
spot_img

Sistemi anti-tank “OMTAS” nga Turqia për herë të parë në Kosovë

Në dispozicion të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) tani e tutje do të jetë edhe sisitemi turk “OMTAS” për shkatërrimin e tankeve dhe...

Parashihet mot i ftohtë të premten

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), ka njoftuar se të premten parashihet të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale...

Arrestohet në veri politikani serb

Policia e Kosovës ka arrestuar sot në veri politikanin serb, Aleksandar Arsenijeviq. Arsyet e arrestimit nuk dihen, teksa pamjet i ka publikuar vet ai në...