Tuesday, October 26, 2021
SPORT

Kosova shënon progres të madh në renditjen e FIFA’s

Kombëtarja e Kosovës në futboll ka shënuar ngritjen më të lartë që prej anëtarësimit në UEFA dhe FIFA.

Pas fitores ndaj Gjeorgjisë në udëhtim dhe barazimit me Greqinë në stadiumin “Fadil Vokrri”, Dardanët janë ngritur për gjashtë pozita në renditjen e FIFA-s, duke dalë në vendin 109 në botë me 1176.28 pikë.Kjo është ngritja më e madhe ndonjëherë për kombëtaren e Kosovës dhe ndeshjet e tetorit mund të jenë një mundësi e mirë për të shënuar progres edhe më të madh.