Tuesday, October 26, 2021
SPORT

Erza Muminoviq fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian për junior

Sporti i xhudos i ka sjellur një tjetër medalje Kosovës.

Kësaj radhe ishte garuesja Erza Muminoviq që arriti të fitojë medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian për junior që po mbahet në Luksemburg.

Erza fitoi vendin e tretë në kategorinë deri në 52 kilogramë, në luftë për të bronztën mundi me ippon italianen, Federica Silveri, përmes repesazhit.Garuesja nga Kosova në përgjithësi pati katër fitore dhe një humbje në këtë kampionat.