Thursday, December 2, 2021
SPORT

​Liverpooli po e turpëron Unitedin, shënon katër gola në pjesën e parë

Ka përfunduar pjesa e parë e derbt anglez ndërmjet Manchester Unitedit dhe Liverpoolit në “Old Trafford”.

“Djajtë e Kuq” kanë përjetuar një tmerr të vërtetë brenda 45 minutave të para nga skuadra e Jurgen Klopp e cila e ka heshtur tifozerinë vendasve pasi kanë krijuar epërsi prej katër golave, transmeton KosovaPress.

Koeita, Jota dhe Mohamed Salah (2) ishin realizuesit e golave në pjesën e parë.